JAK NA POKLÁDKU 

+420 774 311 131

POKLÁDKA KAMENNÉHO KOBERCE

Jsme výrobce a prodejce kamenných koberců. U nás si vyberete z mnoha barev a druhů. Nabízíme profesionální pokládku proškolenými zkušenými řemeslníky.
 
Podklad
Podklad musí být zpevněný (beton, stará dlažba atp.), suchý a zbaven veškerých nečistot. V případě mírných prasklin a děr v starém podkladu, je možné tyto vyrovnat za pomoci samotného kamenného koberce. Není nutné tedy vyplňovat například staré spáry jiným materiálem. Původní dilatace starého podkladu je dobré zachovat.  V případě, že je podkladem nový beton je zapotřebí jej nechat vyzrát minimálně 20 dnů. V žádném případě neaplikujte kamenný koberec na mastný, mokrý anebo nesoudržný povrch.
 
Podmínky pokládky
Pokládku je doporučeno provádět při teplotách vyšších než 10 stupňů celsia.
Dokud není kamenný koberec již vytvrzený, je nutné ho ochránit před deštěm a vodou.
Povrch musí zůstat bez jakéhokoliv mechanického zatížení

Příprava nářadí
  • Nádoba na smíchání pryskyřice s tvrdidlem (nejlépe kbelík o objemu  5-10 litrů)
  • Nádoba na smíchání směsi pryskyřice a tvrdidla s kamenivem (nejlépe plastové vědro o objemu 30 litrů)
  • Elektrické ruční míchadlo nebo silnější vrtačka s míchacím nástavcem
  • Antikórová zednická lžíce
  • Antikorové hladítko
  • Kuchyňská nebo podobně přesná váha na zvážení pryskyřice (při pokládce větší plochy je pryskyřice dodávána ve větších kanystrech a je nutné ji rozvážit)

Příprava směsi
V menším kbelíku za pomocí elektrického ručního míchadla promícháme pryskyřici a tvrdidlo přibližně po dobu 3 minut v poměru uvedeném na obalu. Takto promíchanou směs pryskyřice a tvrdidla vlijeme do větší nádoby s připraveným kamenivem (celý pytel). Promícháváme po dobu 5 minut. Doba zpracovatelnosti rozmíchané směsi je cca 30 minut. Je tedy dobré si pokládku rozplánovat.

Postup pokládky
Vodorovný podklad
Rozmíchanou směs vlijeme na připravený podklad a postupně roztahujeme hladítkem rovnoměrně do výšky 1,5 cm. Povrch je nutné důkladně utlačit a uhladit, aby vznikl souvislý a soudržný povrch bez prohlubní. Okraje je možné zakončit okrasnou lištou, betonovým obrubníkem anebo ponechat do ztracena. Veškeré nástroje, které přijdou do styku s aplikovaným kamenným kobercem je dobré průběžně očišťovat hadříkem nebo štětcem namočeným v ředidle S6000, aby nedošlo k zaschnutí na nářadí.

Svislý podklad (schodiště, obrubníky)
Jsme v současné době jediná firma, která vyrábí pro úpravu svislých ploch prefabrikovaný koberec a to ve velikostech 50x50cm, 19x100cm podschodnice a 8,5x100cm soklové lišty, které se lepí dle podkladu buď stavebním flexibilním lepidlem nebo vysokopevnostním lepidlem (MAMUT).

Při aplikaci na schody přilepíme na svislé strany podschodnice, které můžeme osadit schodovou protiskluzovou lištou, ale nemusíme a na nášlap aplikujeme klasický kamenný koberec. Díky našim prefabrikovaným dílům bude pokládka schodů daleko snažší, rychlejší a levnější.

Ošetřování a údržba
Nejvhodnější způsob čistění je vymetení hrubých nečistot a opláchnutí vysokotlakým čističem anebo proudem vody. V zimním období se doporučuje povrch odklízet zametením, případně plastovým hrablem. Na údržbu chodníků a schodů lze použít posypovou sůl. Je zakázáno kamenivo jako zásyp a ostré předměty k odstranění ledu.